Blue Flower

Osobom nie posiadającym dostępu do Internetu lub tym, którzy pragną w dalszym ciągu korzystać z telefonu w jego tradycyjnej postaci proponujemy telefon funkcjonujący na zwykłej linii miedzianej. Może to być telefon korzystający z łącza analogowego (POTS) lub cyfrowego (ISDN BRA).

POTS (Plain Old Telephone Service) to telefoniczna usługa głosowa realizowana w technologii analogowej, która umożliwia Klientom wykonywanie połączeń telefonicznych z aparatów stacjonarnych oraz połączeń modemowych dla potrzeb transmisji danych (fax, dial-up).

ISDN BRA (Integrated Services Digital Network Basic Rate Access), to telefoniczna usługa głosowa realizowana w technologii cyfrowej, która umożliwia Klientom wykonywanie połączeń telefonicznych z aparatów stacjonarnych oraz połączeń modemowych dla potrzeb transmisji danych (fax, dial-up). Mogą tu być wykorzystane tak tradycyjne aparaty telefoniczne, jak i dedykowane telefony ISDN, które pozwalają w pełni wykorzystywać możliwości usługi. Linia telefoniczna ISDN, to niezależne dwa kanały rozmówne i jeden kanał sygnałowy. Stąd usługa ISDN (2B+D) jest często wykorzystywana jako backup dla transmisji danych lub jako łącze docelowe w lokalizacjach, gdzie nie jest możliwe uruchomienie szybszego łącza.

Zalety:

  • możliwość jednoczesnego prowadzenia dwóch niezależnych rozmów,
  • cyfrowa jakość połączeń,
  • dodatkowe numery MSN (Multiple Subscriber Number) lub DDI (Direct Dialling In),
  • możliwość zamówienia dodatkowych numerów MSN lub DDI,
  • usługi dodatkowe: m.in. prezentacja numeru przychodzącego CLIP (ang. Calling Line Identification Presentation), blokada prezentacji numeru CLIR (ang. Calling Line Identification Restriction), przekierowania, połączenia oczekujące, połączenia trójstronne, blokada połączeń (np. do numerów 70x), zawieszenie połączenia (HOLD),

VoIP (ang. Voice over Internet Protocol) to potoczne określenie telefonii internetowej, gdzie głos jest przesyłany w postaci danych, za pomocą łączy internetowych lub dedykowanych sieci teleinformatycznych. Transmisja odbywa się przy wykorzystaniu protokołu IP.

Dzięki temu usługa telefoniczna VoIP jest tańsza niż taka sama usługa w postaci telefonii tradycyjnej (POTS, ISDN). Albowiem wykorzystanie istniejącej infrastruktury służącej do transmisji danych do transmisji głosu jest zazwyczaj możliwe bez konieczności ponoszenia dodatkowych wydatków. Zwłaszcza wówczas gdy przepustowość sieci i łącza internetowego pozwala na dodatkową transmisję głosu. Unikamy w takim przypadku konieczności utrzymywania infrastruktury w postaci sieci telefonicznej.